9 atrakcji w Warszawie, by Wasz weekend był produktywny, zabawny i edukacyjny!

Co robić z dzieckiem w Warszawie? tuRodzinka poleca 9 atrakcji, które zaspokoją gusta małych i dużych, upartych i współpracujących, ruchliwych i tych spokojniejszych, odkrywców i kontemplatorów, miłośników przyrody i technologii, zwierząt i sportu. Zapraszamy!

1. Papugarnia al. Jerozolimskie 200

Wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym można spotkać ptaki z całego świata. Tylko tutaj można zobaczyć ponad 100 gatunków papug z całego świata, dotknąć je oraz nakarmić. W przeciwieństwie do ZOO tutaj nie ma klatek ani szyb a dzieciaki mogą zobaczyć jak naprawdę żyją te egzotyczne ptaki.

Szczegóły:

 • W weekendy Papugarnia jest otwarta od 09:00 do 20:00
 • Nie trzeba rezerwować wizyty wcześniej
 • Ceny biletów: normalny – 19zł, ulgowy – 16zł, rodzinny: 31 lub 44zł.

http://papugarniawarszawa.pl/

 

2. Park Linowy w Powsinie

fot. www.veni-vici.com.pl

Super zabawa dla wszystkich dzieci powyżej 5 roku życia, a także dla dorosłych. Znajdują się tu 4 trasy o różnym poziomie trudności dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Dojazd do Powsina zajmuje kilkadziesiąt minut. Istnieje również możliwość, aby nieopodal Parku Linowego zarezerwować nocleg i spędzić cały weekend poza miastem.

 

Szczegóły: 

 • Ceny biletów: W zależności od wybranego pakietu od 30 do 80 zł za osobę
 • Bilety można zakupić na miejscu.
 • Dodatkowe pytania należy kierować na adres: info@veni-vici.com.pl.

http://www.veni-vici.com.pl

 

3. Podwodny recykling. Działania otwarte w Muzeum nad Wisłą

Nietypowe zajęcia plastyczne dla dzieci. Podczas warsztatów dzieci będą wykonywać rysunki wodnych stworzeń m.in. z glonów, butelek plastikowych, piasku czy reklamówki.

Zajęcia mają pobudzić kreatywność dzieci, nauczyć je wykorzystywania surowców wtórnych oraz tworzenia z nieoczywistych elementów.

Podwodny recykling to wydarzenie dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Szczegóły:

 • Zajęcia mają charakter otwarty.
 • Nie trzeba rezerwować miejsc, wstęp wolny. Bez problemu można dołączyć w trakcie trwania zajęć.
 • Adres: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie
 • Godz.: 12:00 – 15:00

http://artmuseum.pl/

4. Warsztaty czekoladowe

Manufaktura Czekolady to jedyne miejsce w Polsce, w którym można zobaczyć jak z prawdziwych ziaren kakaowca robiona jest czekolada. Podczas warsztatów każde dziecko tworzy własną tabliczkę czekolady, degustuje surowe ziarna kakaowca oraz różne rodzaje czekolad, oraz uczy się jak przebiega proces tworzenia czekolady.

To doskonała rozrywka dla wszystkich maluchów, które kochają słodycze i jednocześnie mają w sobie żyłkę odkrywcy. Warsztaty trwają ok. 1,5 godziny. Świetny pomysł na weekend, nawet jeśli majowa pogoda nie do końca dopisuje.

Szczegóły:

www.manufakturaczekolady.pl

5. Dom zagadek

Jest to pierwszy Escape Room dla dzieci. Świetna atrakcja dla dzieci od 8 roku życia. Najmłodsi mogą wejść do domu zagadek z opiekunem luba animatorem, natomiast starsze dzieci (od 12 roku życia) mogą samodzielnie wziąć udział w zabawie. Główne elementy zabawy to zagadki umysłowe oraz wymagające zręczności wyzwania.

fot.: domzagadek.pl

Rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo, ponieważ cała zabawa odbywa się pod okiem kamer. Do wyboru są trzy różne pokoje: Pegazus, Pełnia i Piramida, w których czekają różne zagadki. Gra uczy dzieci logicznego myślenia, samodzielności i odpowiedzialności.

Dodatkowo Dom Zagadek zlokalizowany jest nieopodal Parku Fontann, więc po ekscytującej przygodzie można wybrać się na rodzinny spacer.

Szczegóły:

 • Rezerwacji można dokonać na stronie internetowej
 • Płatność odbywa się gotówką, na miejscu

Koszt:

weekendy i święta: 160zł za jeden pokój
od poniedziałku do piąrku do godz 15:00 – 120zł
od poniedziałku do piąrku od godz 15:00 – 160zł
https://domzagadek.pl

 

6. Planetarium Kopernika

Miejsce, w którym dzieci od 3 roku życia przeżyją fantastyczną przygodę oraz zdobędą bardzo dużo wiedzy.

fot.: niebokopernika.pl

Rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy na 100% zapomnieli już bardzo dużo z tego, co było na lekcjach fizyki. Budowa kartonowej rakiety, lot w kosmos, sterowanie statkiem kosmicznym, spacer po księżycu i wiele, wiele innych. Doskonały pomysł na ciekawe popołudnie dla dzieci w każdym wieku.

Szczegóły:

 • Bilety dostępne online lub w kasach
 • Godziny otwarcia: sobota 10.30–21.00 (kasy do 20.00)
  niedziela 10.30–20.00 (kasy do 19.00
 • Ceny biletów:
  normalny – 19 PLN (2D), 24 PLN (3D)
  ulgowy – 19 PLN (2D), 24 PLN (3D)

rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych) – 52 PLN (2D), 67 PLN (3D)

http://www.niebokopernika.pl

 

7. Zielona szkoła. Jak przyjrzeć się biegaczom, jak schwytać motyla czyli o metodach łapania owadów!

fot.: www.facebook.com/events/633650560157140/

Spacery i warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku od 5 lat. Zajęcia mają na celu zaprezentowanie dzieciom bogactwa miejskiej przyrody i objaśnienie podstawowych zjawisk zachodzących w przyrodzie. Jest to szereg ciekawych zadań, które odbędą się w otoczeniu pięknej, wiosennej aury. Jeśli pogoda nie dopisze, zielona szkoła zostanie przeniesiona do świetlicy.

Szczegóły:

 

8. FUN CLIMB

fot.: funclimb.pl

Aktywne spędzanie czasu z dzieckiem. 20 różnych przeszkód, wspinaczka i mnóstwo zabawy. Dzięki wykwalifikowanym instruktorom dzieci bezpiecznie pokonają całą trasę i zdobędą nowe umiejętności. Po wyczerpującym zadaniu można złapać oddech w pobliskiej kawiarni, w której znajdzie się również kawałek pysznego ciasta. Fan Climb to mnóstwo zabawy dla każdego dziecka

Szczegóły:

 • Rezerwacja: możliwa przez internet oraz w recepcji
 • Ceny: szczegółowy cennik podany jest na stronie www

http://www.funclimb.pl

 

 

 

 

8. POMPON NA WOLI

Wyjątkowe miejsce na mapie stolicy. Jest to klubokawiarnia stworzona z myślą o dzieciach w każdym wieku, a także o ich rodzicach. Cała przestrzeń została podzielona na strefy, w których każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

fot. pomponart.pl

Podczas prowadzonych zajęć dzieci bawią się, uczą i doświadczają nowych rzeczy. Podobno Pompon to miejsce, z którego żadne dziecko nie chce wychodzić. Tutaj dobra zabawa łączy się z wyśmienitą kuchnią. Sezonowe produkty i pyszne dania to chyba najlepsza rekomendacja krótkiej, ale bardzo zachęcającej karty

Szczegóły:

 • Godziny otwarcia w weekendy: 10:00 – 20:00
 • Cennik: wszystkie ceny uzależnione są od wybranych aktywności oraz od wieku dziecka. Szczegóły zostały podane na stronie internetowej.

www.pomponart.pl

 

9. MUZEUM DLA DZIECI

Miejsce, które można zwiedzać indywidualnie lub wybrać się na konkretne wydarzenie. Najbliższy weekend po podróż na orientalny bazar, podczas której dzieci poznają wiele pasjonujących historii na temat przypraw, kawy i herbaty, stworzą pachnące karty oraz skomponują własny smak herbaty.

Wizyta w muzeum dla dzieci to podróż, którą każde dziecko zapamięta na długo.

Szczegóły:

 • Na warsztaty obowiązują zapisy (możliwość zapisania się online lub mailowo rezerwacje@ethnomuseum.pl
 • Cena: 20zł/pierwsze dziecko z rodzenstwa, 15zł/drugie, 5zł/kolejne dziecko z rodzeństwa
 • Na stronie muzeum zostały również opisane wszystkie nadchodzące wydarzenia

http://www.muzeumdladzieci.pl

Daniel z tuRodzinka

Autor

Dba o to, by treści pojawiające się w tuRodzinka.pl były ciekawe i przydatne. Jeśli uważasz, że jest coś, o czym z pewnością powinniśmy napisać - daj znać na daniel@turodzinka.pl.

Tagi

Ania Sobkiewicz

Ja bardzo polecam restauracje w Akademia na posiłek z dziecmi, jedzenie przepyszne, zwłaszcza jak ktoś lubi kuchnie polską łączoną z nowoczesnością, wszystko ładnie podane, smak super, atmosfera też bardzo przyjemna, bo organizują super weekendy rodzinne dla dzieci z animatorami :)